Pożyczki bez BIK przez Internet

Zaciągnięcie pożyczki wiąże się niemal zawsze z koniecznością odwiedzania kolejnych potencjalnych pożyczkodawców i staraniem się o ich pomoc, co nie tylko jest niekomfortowe, ale również potrafi być procedurą czasochłonną i wyjątkowo drogą, gdy biura, które musisz odwiedzić ulokowane są w różnych częściach miasta. Rozwiązaniem pozwalającym uprościć oraz przyspieszyć procedurę są pożyczki bez BIK przez Internet.

Od pożyczkobiorcy zazwyczaj nie wymaga się niczego oprócz pełnoletności (choć czasem konieczne jest ukończenie 21 roku życia) oraz posiadania ważnego dokumentu tożsamości. W przeciwieństwie do pożyczek bez zaświadczeń w bankach, rzeczywiście nie musimy przedstawiać zaświadczeń o zarobkach, nie sprawdza się też naszej przeszłości kredytowej. Banki często zamiast zaświadczeń z miejsca pracy żądają oświadczenia klienta, które można szybko i łatwo zweryfikować – wystarczy jeden telefon do naszego miejsca pracy. Nie są więc to pożyczki całkowicie pozbawione formalności (choć nie jest to reguła).

Postęp technologiczny oraz oczekiwania klientów sprawiły, że możliwe jest obecnie zawieranie umów bez wychodzenia z domu, co przydaje się niejednokrotnie. Najbardziej znaną firmą zajmującą się udzielaniem szybkich pożyczek jest niewątpliwie Provident, który działa już od wielu lat. Powstaje coraz więcej firm o takim profilu działalności, jest to więc metoda pozyskania kapitału popularna wśród Polaków. Bez sprawdzania wiarygodności kredytowej pożyczkę możemy również uzyskać od osób prywatnych, ogłaszających się na przeznaczonych o tego forach internetowych. Oczywiście pożyczki bez BIK przez Internet mają także wady. Przede wszystkim jest to niemożność uzyskania znacznej sumy pieniędzy, z uwagi na zbyt duże ryzyko dla kredytodawcy (w przypadku pożyczek od osób prywatnych wymaga się zazwyczaj zabezpieczenia, stąd też w grę wchodzą duże sumy).

Zazwyczaj stawia się także warunki dotyczące terminu spłaty – wymaga się, aby takie zobowiązanie zostało spłacone bardzo szybko, najczęściej jest to miesiąc czasu. Teoretycznie rozciągnięcie okresu spłaty jest dopuszczalne, jednakże musimy liczyć się z koniecznością poniesienia jeszcze wyższych kosztów. Co ciekawe, niektóre firmy oferują pierwszy kredyt oprocentowany na zero procent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>